Топ-7 причин пройти з котом профілактичний огляд у ветеринара

Найкраща стратегія у підтриманні здоров’я — це профілактика недуг. Ця істина є беззаперечною для всіх живих істот. Однак коти потребують ще більшої уваги, ніж інші домашні улюбленці. Ось чому.

Топ-7 причин пройти з котом профілактичний огляд у ветеринара

1. Коти ретельно приховують своє погане самопочуття

Ймовірно, таку поведінку їм диктує генетична пам’ять, яка збереглася із часів життя у дикій природі. В світі, сповненому хижої конкуренції, хвора тварина докладає всіх можливих зусиль, аби самій не стати вразливою ціллю.

Саме тому коти «тримаються до останнього», на відміну від собак, які куди більш виразно натякають господарям на свої недуги. Отже, перевіряти стан свого улюбленця варто ще тоді, коли він виглядає цілком здоровим. Якщо початок небажаних змін виявлений вчасно, лікування є більш ефективним і менш дорогим.

Топ-7 причин пройти з котом профілактичний огляд у ветеринара

2. Вікові зміни котів малопомітні ззовні

Коли ми дивимося на людей, то рідко помиляємося, визначаючи їхній вік. А ось те, скільки насправді років незнайомому котові – один, п’ять чи десять – може визначити лише ветеринарний спеціаліст, і те — доволі приблизно. Це накладає певну специфіку на ставлення до домашніх улюбленців — так, приміром, кицю, яка прожила з вами вже понад 15 років, важко сприймати як літню пані, адже виглядає вона так само, як і раніше. А між тим, кицька вже потребує особливого ставлення.

Часто можна почути про те, що один котячий рік дорівнює семи людським. Однак однорічного кота за ступенем біологічної зрілості аж ніяк не можна
порівняти з семирічною дитиною, це радше 16-річний підліток. Експерти загалом погоджуються, що перші два роки котячого життя приблизно дорівнюють першим 25 рокам людини. Після цього кожний додатковий рік для кота дорівнює приблизно чотирьом рокам людини. Тож період зрілості настає для котів уже в 7-8 років.

У цей час щорічні огляди у ветеринарного лікаря вже можуть бути недостатніми – їх доцільно здійснювати двічі на рік.

Топ-7 причин пройти з котом профілактичний огляд у ветеринара

3. Ціла низка захворювань котів на початку має безсимптомний перебіг

Серед них — хронічна хвороба нирок, від якої, за деякими оцінками, страждають до 40% котів старше 10-річного віку. При цьому захворюванні, нирки втрачають здатність фільтрувати шкідливі речовини, які накопичуються в крові. Власники тривалий час можуть навіть не підозрювати, що їхній улюбленець важко хворий. Перші симптоми хвороби можуть виникати, коли вже 75% нирок зруйновано і лікарі мало чим можуть допомогти тварині. Оскільки хронічна хвороба нирок є однією з найпоширеніших причин передчасної смерті котів, рекомендовано контролювати стан нирок тварин старше 7-річного віку двічі на рік.

Серед доволі поширених проблем також гіпертеріоз (захворювання, при якому щитовидна залоза працює надто активно). Через низьку настороженість щодо цього нездужання такі малопомітні симптоми, як поступова втрата ваги протягом кількох років та періодичне блювання, можуть залишатися непоміченими. Натомість профілактичні перевірки рівня гормонів щитовидної залози допоможуть вчасно виявити похибку та призначити відповідне лікування.

Топ-7 причин пройти з котом профілактичний огляд у ветеринара

4. Ми не завжди знаємо, яким було минуле тварини

Сьогодні стало доброю традицією забирати до себе котів із притулків. За можливості, зооволонтери надають базову ветеринарну допомогу — обробляють тваринок від паразитів, роблять щеплення, стерилізують. Та, як відомо, фундамент здоров’я тварини — це правильне харчування протягом першого року життя. Навряд чи воно було збалансованим у колишнього безпритульного, тому так важливо пройти обстеження у лікаря – аби знати, як за можливості компенсувати наявні проблеми.

Топ-7 причин пройти з котом профілактичний огляд у ветеринара

5. Параметри, за якими ми звикли контролювати стан здоров’я, відрізняються у котів

Так, температура їхнього тіла є вищою, ніж у людей, і визначити норму на дотик неможливо. Тут не обійтися без термометру. Коти в інший спосіб, ніж люди, розподіляють енергетичні витрати: після різких періодів активності (необхідних у природі для полювання), вони подовгу відпочивають, тож проспати значну частину доби для чотирилапого — нормально.

Та якщо сонливість стала більшою, ніж зазвичай, тут уже напевне не обійтися без додаткових досліджень, котрі призначає ветеринарний лікар.

6. Набір зайвої ваги у котів може відбуватися непомітно

Особливо вдало вдається приховувати зайві грами, а то й кілограми, пухнастим представникам котячого племені. Щоб напевно уникнути проблем із обміном речовин, серцево-судинною системою та руховим апаратом, які провокує ожиріння, тварину потрібно регулярно зважувати. У разі погладшання, разом зі спеціалістом з ветеринарної медицини потрібно визначити його причину. Набір ваги може відбуватися як через вікове зменшення активності, так і через нездужання. Який раціон підібрати для кота – низькокалорійний чи дієтично-лікувальний — підкаже лікар.

Топ-7 причин пройти з котом профілактичний огляд у ветеринара

7. Фізіологічні проблеми можуть маскуватися під психологічні, і навпаки

Зміни у ставленні до лотка, перекоси у харчовій поведінці, загальна знервованість – всі ці прояви можуть бути зумовлені і зовнішніми чинниками (наприклад, появою в домі нового улюбленця чи члена сім’ї) і внутрішніми – незбалансованим раціоном, проблемами з ШКТ, збоями в роботі щитовидної залози, та іншими проблемами.

Навіть за малопомітних змін в поведінці тварини необхідно виключити фізіологічну патологію. Переконавшись, що зі здоров’ям все гаразд, варто порадитися з біхеівористом, який спеціалізується на зоопсихології котів.

Обстеж кота від носа до хвоста!

Топ-7 причин пройти з котом профілактичний огляд у ветеринара

Саме під такою назвою стартує просвітницька кампанія, ініційована Royal Canin з метою підвищення обізнаності власників котів щодо необхідності регулярних профілактичних оглядів їхніх улюбленців.

Згідно зі статистикою, саме профілактичні візити, здійснені у той момент, коли кіт не подає явних ознак захворювання, найчастіше залишаються поза увагою навіть найтурботливіших власників. Royal Canin прагне об’єднати зусилля провідних спеціалістів з ветеринарної медицини і зоопсихології та представників медіа — аби разом донести до широкої аудиторії ключові моменти, спрямовані на підтримку здоров’я пухнастих улюбленців.

Першою подією, завданням якої було привернення уваги до важливості профілактичних оглядів, став прес-сніданок та міні-конференція, які відбулися 25 вересня у ветеринарній клініці «Алден-Вет».

До програми “Обстеж кота від носа до хвоста!” долучаться й ветеринарні клініки-партнери. Популяризуючи профілактичні огляди, вони пропонуватимуть безкоштовні обстеження котів. Таке співробітництво вже підтвердила мережа ветеринарних клінік «Алден-Вет» та «Зоолюкс», йдуть перемовини і з іншими клініками.
Переконані, що разом ми зможемо зробити життя тварин кращим, якісне ветеринарне обслуговування — більш розвинутим, а родини, в яких живуть представники сімейства домашніх котів — більш щасливими.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Октябрь 1 2019, 04:10

Автор: Марина С.
Источник: liza.ua

Короткий URL: https://nexusrus.com/?p=66754

Добавил: Дата: Окт 1 2019. Рубрика: Досуг. Вы можете перейти к обсуждениям записи RSS 2.0. Все комментарии и пинги в настоящее время запрещены.

Комментарии недоступны

Женский журнал

Все права защищены.