День апостолів Петра і Павла — історія, дата, прикмети

День святих апостолів Петра і Павла в 2018 році відзначається 12 липня. Яка історія цього важливого православного церковного свята, що можна і що не можна робити в Петров день — читаємо в нашій статті.

День апостолів Петра і Павла — історія, дата, прикмети

Старовинне православне свято апостолів Петра і Павла має безліч назв — «Петров день», «Петрiвка», «День Петров», «День Петра-ключника» і т.п., проте правильно його буде називати «День святих первоверховних апостолів Петра і Павла».

Історія цього свята сягає своїм корінням в сиву давнину, коли ще в 258 році в цей день в Римі були перенесені мощі цих апостолів. Однак з часом цей день став вважатися днем пам’яті і поминання мучеництва апостолів Петра і Павла.

Святі апостоли Петро і Павло здавна дуже шануються в християнському світі. Історія їхнього життя і подвижництва — приклад того, як різні люди приходять до Христа.

Народні звичаї та прикмети на Петров деньДень апостолів Петра і Павла — історія, дата, прикмети

У народі день Петра і Павла в старовину вважався початком літа — «Петро літо починає, а Ілля запечатує». З цього дня починався літній м’ясоїд. Традиційно це період літніх весіль, купальських ігор, підготовка до сінокосу. Святкується Петров день два-три дні.

На Петров день дівчата традиційно ворожили на майбутнье сімейне життя, придивляючись до «гри сонця»:
• якщо день сутінковий, життя буде важке,
• якщо день сонячний — життя буде радісне,
• дощ обіцяє багатство,
• мінлива погода — примхливого чоловіка.

Святий Петро за традицією вважається покровителем рибалок, тому його прийнято просити про багатий улов.

Святого Павла просять про удачу в навчанні і в бізнесі..

Народні прикмети на Петров день:
• Дощ на Петров день обіцяє багатий врожай.
• Петро і Павло день збавили (з Петрова дня день йшов на спад).
• Петро і Павло жару добавили.
• На Петра завжди тепло.

День апостолів Петра і Павла — чого не можна робити

У день Петра і Павла не можна працювати, особливо в поле, щоб не потривожити хлібні колосся, і щоб урожай був хорошим. Після Петрова дня починалася пора сінокосу.

День Петра і Павла закінчує Петрів піст. Однак тут є деякі особливості. Якщо свято припадає на середу або п’ятницю, воно включається в Петрів піст і є пісним. Якщо свято припадає на вихідні, то поста немає в цей день. Якщо ж свято припадає на інші дні тижня, воно теж входить в Петрів піст, але в меню допускається деяке послаблення: наприклад, допускається рослинне масло, яйця, молочні продукти.

День апостолів Петра і Павла — що можно робитиДень апостолів Петра і Павла — історія, дата, прикмети

У день пам’яті апостолів Петра і Павла служиться Божественна Літургія в пам’ять про первоверховних апостолів, так що віруючим слід відвідати храм.

У цей день варто задуматися про смирення і мучеництво, а також оцінити духовний подвиг кожного з апостолів.

Багато священнослужителів трактують це свято як заклик до того, що необхідно ділитися з людьми своєю вірою. У день пам’яті святих апостолів Петра і Павла слово віри легше знаходить шлях до серця невіруючих.

Історія Дня Петра і ПавлаДень апостолів Петра і Павла — історія, дата, прикмети

Святий Петро — один з 12 апостолів Христа. Простий рибалка з Галілеї на ім’я Сімон, він увірував в Ісуса і став одним з перших його учнів. За вірність і відданість він отримав від Ісуса прізвисько «петро», що на грецькій мові означає «камінь».

День апостолів Петра і Павла — історія, дата, прикмети

Історія зречення апостола Петра і його каяття часто знаходить відображення в творах художників.

Віра його зазнала випробування: коли Христос був узятий під варту, і стражники стали розшукувати всіх, хто був з ним, Петро побоявся арешту і тричі протягом ночі відрікся від Ісуса. Але згодом розкаявся і став твердий у вірі як камінь. Недарма Христос звертався до Петра з такими словами:

Я кажу тобі: ти — Петро, і на скелі оцій побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її і дам тобі ключі Царства Небесного.

З тих пір апостол Петро традиційного зображується з ключами від раю.

Під час гонінь на християн апостол Петро прийняв мученицьку смерть — був розп’ятий на хресті вниз головою.

Святий Павло був римським громадянином і належав до знатного роду. До навернення до християнства він носив ім’я Савл і боровся з послідовниками християнського вчення. Він навіть відправився в місто Дамаск, щоб боротися там з християнами, але був зупинений чудесним явищем йому Христа: яскраве світло засліпило його і голос  з неба запитав: «Савле, Савле, чому ти Мене переслідуєш?»

День апостолів Петра і Павла — історія, дата, прикмети

Сповнена драматизму історія навернення Савла — частий сюжет в картинах знаменитих художників

Осліплого Савла привезли в Дамаск, де він увірувавши в Христа, прийняв хрещення під ім’ям Павла і прозрів. З цього моменту життя Павло почав проповідувати християнське вчення на території Малої Азії і Балканського півострова. Людина великих знань, освічений і красномовний оратор, апостол Павло зображується на іконах і картинах з книгою в руках. Його також спіткала мученицька смерть: апостол Павло був обезголовлений мечем.

Згідно з церковними канонами, святі апостоли Петро і Павло взяли за свою віру мученицьку смерть в різні дні, але день поминання їх обрано один.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Источник: liza.ua

Короткий URL: https://nexusrus.com/?p=16080

Добавил: Дата: Июл 10 2018. Рубрика: Саморазвитие. Вы можете перейти к обсуждениям записи RSS 2.0. Все комментарии и пинги в настоящее время запрещены.

Комментарии недоступны

Женский журнал

Все права защищены.