Друга Пречиста або Різдво Богородиці — прикмети, чого не можна робити
Різдво Пресвятої Богородиці або Друга Пречиста в 2018 році відзначається 21 вересня. Як зустріти це важливе жіноче свято, чого не можна робити, як молитися про сімейне щастя і здоров’я дітей — про це ми розповімо в нашій статті.
Різдво Пресвятої Богородиці в Україні традиційно іменують Друга Пречиста (Перша Пречиста — це Успіння Пресвятої Богородиці). Друга Пречиста — це перше з дванадцяти головних церковних свят, день, з якого починається новий церковний рік.
У цей день, за словами молитви, «Бог престол святий на землі Собі предуготував», так як Діва Марія, ставши Матір’ю Божою, стала якби престолом Божим на землі.
Різдво Пресвятої Богородиці – історія свята
Свято Різдва Пресвятої Богородиці засноване на церковних текстах. Як сказано в них, Марія народилася від благочестивих батьків, Іоакима і Анни. Вони дожили до похилого віку, але були бездітні, що стало джерелом їхнього горя і викликало громадський осуд.
Одного разу первосвященик не прийняв жертвоприношення у Іоакима, і той, невтішний, пішов у пустелю, де став ревно молитися. Анна ж залишилася вдома і теж молилася. У цей час їм обом з’явився ангел і кожному сповістив: «Господь почув молитви твої, ти зачнеш і народиш, і про потомство твоєму будуть говорити в усьому світі».
Дізнавшись радісну новину, подружжя зустрілися біля Золотих воріт Єрусалиму. І незабаром в сім’ї їх народилася дочка. Щасливе подружжя дали обітницю присвятити свою дитину Богові і віддали дочку Марію в Єрусалимський храм, де вона служила до повноліття.
Друга Пречиста – як святкувати, що можна робити
Різдво Пресвятої Богородиці або Друга Пречиста — велике свято. У храмах завжди проводять урочисті служби, і всі віруючі намагаються відвідати богослужіння. Існують і інші звичаї і добрі прикмети, як провести цей день.
- Жінки в цей день прикрашають ікони Богородиці калиною і пізніми квітами, ставлять свічки біля ікони Божої Матері в церкві.
- Бездітні жінки звертаються в це день з особливою молитвою до Пресвятої Богородіці: вважається, що в цей день їх бажання мати дітей збудеться.
- Раніше на це свято пекли хлібець з видавленими на них буквами Р і Б (Різдво Богородиці). Такими хлібцями пригощали всіх, хто заходив до хати.
- Господині обов’язково готували грибний або рибний суп, а також пекли пироги з рибою і грибами.
- На Різдво Пресвятої Богородиці заготовляють калину: в народі вважалося, що «як вип’єш калини на Пречисту, від усякої хворі будеш чистий»
- У цей день особлива увага приділялася благодійності: вважалося, що якщо жінка обдарує в цей день незаможних — Богородиця дарує їй достаток у домі.
- У цей день особливо дієвими вважалися жіночий молитви, звернені до Пресвятої Богородиці: жінки просили у Матінки-Заступниці миру і сімейного щастя, здоров’я дітям.
- Доброю прикметою було вмитися в річковій воді на світанку: дівчатам це обіцяло швидке заміжжя, а заміжнім жінкам — то, що вони довго будуть залишатися молодими і красивими.
- В цей же день вважалося обов’язковим відвідати тих, хто нещодавно відсвяткував весілля, сімейні діти відвідують батьків.
Друга Пречиста – чого не можна робити
Особливих церковних заборон на цей день немає, але за традицією бажано триматися таких засторог.
- Не можна в цей день займатися «чорною» хатньою працею — мити підлогу, прибирати в будинку, спалювати сміття у дворі і т.п.
- За традицією в цей день жінки не брали до рук голку і ножиці, не різали хліба, не шили і не вишивали.
- У цей день церква настійно рекомендує дотримуватися посту. І це стосується не тільки їжі, але і поведінки: не сваритися з близькими, не конфліктувати, намагатися вирішити будь-які спірні моменти мирним шляхом.
- Помисли в цей день повинні бути чисті. Не можна підвищувати голос, не можна бажати іншій людині зла або думати про когось погано.
Друга Пречиста — прикмети та молитви
В Україні за народними традиціями восени святкується Три Пречисті — Перша Пречиста — 28 серпня — Успіння Пресвятої Богородиці, 21 вересня — Різдво Пресвятої Богородиці і Третя Пречиста — 14 жовтня — Покров Пресвятої Богородиці.
За народними прикметами, «Перша Пречиста жито засіває, друга — дощем поливає, а третя — снігом покриває».
- На Різдво Пресвятої Богородиці прикмети вказували на наступне:
- Якщо день видався ясним, то така погода збережеться і до кінця жовтня;
- Якщо вранці туман — підуть дощі;
- Якщо туман розвіється несподівано швидко — погода буде мінливою;
- Якщо вранці пішов дощ, то буде лити він ще 40 днів, а зима видасться холодною;
- Якщо яскраве сонце вранці швидко висушує росу на траві — не варто чекати багато снігу взимку.
Друга Пречиста — молитви
Всі три свята Пресвятої Богородиці вважалися жіночими святами: в ці дні жінки благали Матінку-заступницю про вирішення важливих справ (молитви про розв’язання вузлів), про мир і спокій в сім’ї, про дітей та здоров’я.
Молитва, що допомагає завагітніти
Цю молитву потрібно читати жінці перед іконою Пресвятої Богородиці
Велика, Діва Богородиця, Пресвята Мати Господа нашого Всевишнього, заступниця скоропослушна наша, до Тебе звертаюся й прибігаю з вірою щирої.
Подивися з висоти небесної величі на мене, грішну Божу рабу (ім’я), припадаю до ікони святий, почуй молитву мою смиренну. Прошу, моли Сина Свого, щоб опромінив душу мою похмуру світлом благодаті Божественної й нехай очистить мій розум від чорних помислів, так заспокоїть моє серденько стражденне й зцілить рани глибокі його.
Нехай напоумить мене, рабу свою (ім’я), на всякі добрі справи й зміцнить здоровий глузд, так нехай простить все зроблене зло мною й позбавить від вічних мук і не позбавить Царства Свого Небесного. Велика, Богородиця Пречиста, Ти веліла всім, приходити до Тебе із чистою верою, не дай загинути мені в глибокій безодні тяжких гріхів моїх. На Тебе уповаю й сподіваюся на порятунок, і покриву Твоєму доручаю себе навік.
Дякую й Славлю Бога нашого, що послав він мені щастя безмірне подружнє. Молю, Діва Пресвята, лише Твоїми молитвами Господь Бог пошле мені й чоловікові моєму дите довгоочікуване, так даруе Бог мені плід мого чрева. Так закріпиться він волею Бога й у славу Його. Поміняй скорботу душ наших на радість батьківську.
Амінь.
Молитовні слова, що допомагають завагітніти
Пресвята Матірь Богородиця, помилуй мене, грішну рабу Твою (ім’я), і прийми молитву мою, із серцевим розтрощенням до Тебе возносиму, молю Тебе смиренно, даруй зцілення від хворостей моїх, які перешкоджають зачаттю дітей.
Амінь.
Молитва за сім’ю і дім до Богородиці
Преблагословенна Царице Неба і землі. Мати Воплоченого Слова і наша Найсолодша Матір.
Я тут, біля Твоїх стіп, з відкритим серцем і любов’ю, благаю: всели в серце мого(єї) чоловіка(жінки) (ім’я) і моїх дітей (імена), моїх онуків (імена) мир, любов і потяг до всього доброго.
Не допусти нікого з моєї сім’ї до розлучення і тяжкого розставання, до невиліковних хвороб, до передчасної і наглої смерті.
Наш дім і всіх нас, хто проживає в ньому, захорони від пожежі, від нападу злодіїв, від всяких злих обставин, нечистого і заздрісного ока.
А ми будемо прославляти Твоє святе Ім’я, поширювати правдиву побожність до Твого Непорочного Серця і Непорочного Зачаття завжди, нині і повсякчас, і навіки віків.
Амінь
Молитва за дiтей до Божої Матерi
О Пресвята Владичице Дiво Богородице, спаси i збережи пiд покровом Твоїм дiтей моїх (iмена), усiх отрокiв i немовлят, хрещених i безiменних, i тих, що в утробi материнськiй.
Покрий їх ризою Твого материнства, зрости їх у страсi Божому i в покорi батькам. Виблагай Господа мого i Сина Твого, щоб дарував їм корисне для спасiння їхнього.
Доручаю їх материнському пiклуванню Твоєму, бо Ти є Божественна Покрова рабам Твоїм.
Амiнь
ЧИТАЙ ЕЩЕ — ближайшие праздники:
Покров Пресвятой Богородицы 2018 — дата, традиции, что нельзя делать
Праздник Покрова Богородицы — молитвы о замужестве, здоровье и счастье
Поздравления с Покровом Богородицы — стихи, открытки, смс
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Источник: liza.ua
Короткий URL: https://nexusrus.com/?p=22020