Ворожіння на Івана Купала — обряди на кохання, передбачення долі

З давніх-давен на свято Івана Купала, що в 2018 році відзначається в ніч з 6 на 7 липня, дівчата ворожили на суджених, творили містичні любовні обряди, спрямовані на те, щоб наповнити життя достатком і щастям. Як же правильно ворожити в купальську ніч? Читай в нашій статті.

Ворожіння на Івана Купала — обряди на кохання, передбачення долі

За старих часів вважалося, що в ніч на Івана Купала духи землі, води і вогню говорять з людьми, а тому це найкращий час, щоб випросити у древніх могутніх сил допомогу у важливих справах та відкрити своє майбутнє. Духи вогню дарували силу тілу і тривалість почуттів, духи води зцілювали хвороби, а духи землі нагороджували багатством. За повір’ями, в купальську ніч дерева в лісі ходять з місця на місце, плутаючи мандрівників, трави знаходять цілющу силу, роса змиває зморшки і дарує красу, цвіте папороть, і хто зірве цвіт — буде крізь землю бачити заховані скарби, навчиться розуміти мову рослин і тварин.

Ворожіння на Івана Купала — обряди на кохання, передбачення долі

Вогонь в день Івана Купала наділявся особливою силою. Вважається, що якщо перестрибнути його, чоловік знайде силу і хоробрість, а дівчина — красу. А якщо пара хоче перевірити свої почуття, їм слід перестрибнути багаття, міцно тримаючись за руки: якщо вони не розчеплять рук, бути їм разом довго і щасливо. Але як дізнатися, хто твій суджений? Тобі допоможуть наші купальські ворожіння.

Як ворожити на Івана Купала?

Ворожіння починають ввечері — на західне сонце. Вважається, що в купальську ніч не можна спати, тому як оживає і стає особливо активною всіляка нечисть — відьми, перевертні, змії та ін.. За правилами старовинних обрядів на дівчатах не повинно бути нічого, крім довгої сорочки і вінка на голові. Всі прикраси треба зняти, в тому числі і натільний хрестик (церква не схвалює ворожби). Волосся повинне бути розпущене, всі вузли розв’язані, шпильки вийняті з волосся.

Ворожіння на вінкуВорожіння на Івана Купала — обряди на кохання, передбачення долі

Вінок плетуть із дванадцяти трав, прикрашають польовими квітами і скріплюють травою. На заході сонця його потрібно обережно опустити на воду і злегка штовхнути
• вінок пішов на дно відразу ж — на жаль, коханий розлюбив…
• вінок пристав до берега — в цьому році весіллю не бувати, чекати доведеться ще не менше року;
• вінок поплив до іншого берега — наречений буде з далеких країн;
• вінок мотає з боку в бік — доля буде нещаслива, хлопці будуть морочити голову і кидати…
• вінок пливе за течією — чекай весілля з судженим!

А якщо дівчина дуже хоче вийти заміж, але поки на прикметі нікого немає, вона повинна обв’язати вінок красивою стрічкою і пустити в річку: вважалося, що русалки заберуть собі прикрасу і допоможуть приворожити судженого.

Можна ще кинути вінок через багаття: якщо хтось із хлопців зуміє зловити вінок на льоту, то дівчина, що сплела його, вважається судженої цього хлопця.

Ворожіння на вилитому воску

Воскову церковну свічку поламати на частини, розтопити в ложці над вогнем від купальського вогнища, вилити в чашку з холодною водою. Тримають отриману фігурку перед вогнем і дивляться на тінь від неї — що побачиш, то і підкаже тобі відповідь на задумане питання.

Старовинне тлумачення фігур:
• обручка або корона — швидке весілля,
• скриня (гаманець) — багатство,
• серце — міцна любов,
• прапор — нежданий гість,
• зірка — удача,
• квітка — новий шанувальник,
• людина — хороший друг,
• хвилеподібна фігура — виконання бажань,
• смуги — приємна подорож.

Ворожіння на папороті

Ворожіння на Івана Купала — обряди на кохання, передбачення долі

Чарівна купальська папороть допоможе дізнатися ім’я судженого. Для цього треба взяти кілька великих листків папороті, задумати на кожен ім’я чоловіка, на кожен лист пов’язати нитку різного кольору. У водоймі притисни листя на дно і різко відпусти. Хлопець, задуманий на гілочку, яка раніше всіх спливе, і буде твоїм судженим.

Ворожіння на цибулі

У купальську ніч візьми кілька цибулин, на кожній напиши ім’я хлопця і помісти цибулини в неглибоку посудину з водою. Яка цибулина раніше проросте, від того і чекай пропозиції руки і серця.

Ворожіння по обручці

Візьми ту обручку, яку найчастіше носиш. У склянку з рівним дном налий води і опусти обручку. Потім дивись через воду в середину обручки — скоро там побачиш з судженого.

Ворожіння на бажання

У ніч на Івана Купала візьми новий коробок сірників, тримай його в руках і зосередься на своєму бажанні або питанні, відповідь на яке ти б хотіла отримати у долі. Потім витягай сірники з коробка. На кожен сірник примовляй «збудеться», «не збудеться» або «так», «ні», або «любить», «не любить». Останній сірник і буде відповіддю.

Ворожіння на травіВорожіння на Івана Купала — обряди на кохання, передбачення долі

Вранці на Івана Купала зірви поруч з будинком дві вузькі, довгі травинки. Одна травинка повинна бути трохи довшою за іншу. Коротка буде символізувати тебе, а довга — хлопця, на якого думаєш. Потім травинки встав поруч в якусь щілину, щоб вони звисали донизу. Суть ворожіння така: коли травинки стануть підсихати, вони почнуть «ворушитися», то наближаючись, то віддаляючись одна від одної.
• якщо травинки тягнуться одна до одної — незабаром чекай серйозну пропозицію з його боку.
• якщо довга травинка відхилиться в протилежний бік від короткої — чоловік, на якого ти ворожила, байдужий до тебе.
• якщо травинки відхиляються, але при цьому злегка стикаються одна з одною, — в ваших стосунках не все так просто і гладко, але надія є.

Ворожіння на квітах

Налий в широку і неглибоку ємність воду. Обережно пусти в неї дві зірвані головки квітів (наприклад, ромашки). Якщо квітки попливуть в різні боки — один від одного — ви з коханим розлучитеся. Якщо наблизяться — будете разом все життя. Якщо так і залишаться на тій же відстані — майбутнє ваших відносин ще не ясне.

Ворожіння по колах на воді

Набери воду в широку ємність. Запитай: «Вода, вода, чи бути нам з милим разом назавжди?» І кинь у воду невеликий камінчик. Парне число кіл на воді — бажання здійсниться, непарне — не збудеться.

Ворожіння на корінні

Вранці на Івана Купала вийди в поле і вирви лівою «підсердною» рукою з коренем будь-яку рослину. Корінь рослини підкаже, яким буде майбутній чоловік.
• чим товще корінь, тим багатшим буде суджений;
• довгий і рівний корінь говорить про спокійну вдачу обранця, а ось покручений короткий попереджає про те, що майбутній чоловік буде хитрим і сварливим;
• товстий, але короткий корінь говорить про те, що ти зв’яжеш свою долю з багатим, але жадібним чоловіком;
• а якщо корінь буде мочалкуватим, із багатьма відгалуженнями — чекай зрад і обману…

У купальську ніч часто сняться віщі сни, загострюється зв’язок з «тонким світом». Як тлумачити сни і розпізнавати знаки долі — читай в наших статтях.

ЧИТАЙ ЩЕ:

Как правильно толковать сны?

Шестое чувство помощь! Развиваем интуицию

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Источник: liza.ua

Короткий URL: https://nexusrus.com/?p=15647

Добавил: Дата: Июл 6 2018. Рубрика: Саморазвитие. Вы можете перейти к обсуждениям записи RSS 2.0. Все комментарии и пинги в настоящее время запрещены.

Комментарии недоступны

Женский журнал

Все права защищены.