Вознесіння Господнє — що можна і чого не можна робити
Вознесіння Господнє — одне з 12 найголовніших церковних свят — відзначається на 40-й день після Великодня. У 2018 році Вознесіння Господнє припадає на 17 травня. Що можна і що не можна робити в це свято, читай в нашій статті.
Вознесіння Господнє нерозривно пов’язане з Великоднем і завжди випадає на сороковий день після нього. Після воскресіння Ісуса Христа було зрозуміло, що земне життя його підійшло до кінця. Вознесіння знаменує собою останню путь Христа на небо, до Отця його для возз’єднання і триєдиного правління — Святого Духа, Бога-Сина і Бога-Отця.
Вознесіння Господнє — істория свята
Після земної смерті Ісус ще сорок днів спілкувався в образі людини зі своїми учнями, даючи їм настанови і благословляючи на майбутні апостольські звершення. Після цих 40 днів Спаситель вознісся на Небеса, залишивши учням важливе послання про те, що він повернеться на Землю. Це буде його друге пришестя, яке описано ще і в книзі Апокаліпсису. Згідно цього послання, Христос прийде, щоб всіх людей судити справедливим судом за скоєні гріхи.
Сорок днів від Великодня до Вознесіння Церква закликає нас радіти (на знак цього в церквах до самої Трійці не відбуваються земні поклони). У самому ж святі Вознесіння поєднуються і світлий сум, і радість, і очікування.
Чому Вознесіння завжди відзначають на сороковий день після Великодня? Відповідно до закону Мойсея саме на 40-й день всі батьки повинні були приносити своїх немовлят в храм, до Господа. І тепер в сороковий день після Воскресіння Ісус Христос повинен був, саме як Спаситель людства, увійти до небесного храму свого Отця.
По завершенні спілкування з учнями Ісус разом з ними зійшов на гору Елеон, що знаходиться неподалік від Єрусалиму. Там він благословив учнів і вознісся вгору в променистій хмарі. Від побаченого апостоли прийшли в захват і охопив їх трепет. Тоді ж з’явилися їм ангели і сказали:
Чого ви стоїте, дивлячись на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так само, як ви бачили Його сходячим на небо (Діян 1:11).
Вознесіння Господнє — що можна і треба робити
Постарайтеся відвідати церкву і побувати на службі.
- У середу, напередодні свята, служиться всеношна, а в день Вознесіння Господнього проводиться урочиста літургія, яка закінчується читанням розділу Нового Завіту, де написано про події Вознесіння Господнього.
- За старовинною народною традицією в день Вознесіння Господнього господині печуть «драбинки» — це прямокутні пироги з цибулею, прикрашені перекладинами у вигляді символічної драбинки — шляху Христа на небеса.
- На свято Вознесіння Господнього існує традиція звертатися до Господа з молитвами про дарування здоров’я і допомоги в житті.
- За народними прикметами саме після Вознесіння Господнього літо вступає в свої права, тому в цей день всі радіють, прикрашають будинок зеленню, ходять в гості до близьких.
- Існує звичай на Вознесіння Господнє «завивати березу». Раніше саме на свято Вознесіння дівчата заплітали в косу кілька гілочок берези і дивилися, чи не зів’януть вони. Якщо до Трійці гілки залишалися зеленими, доля дівчини складеться вдало.
Вознесіння Господне — чого не можна робити
У радісний день Вознесіння Господнього потрібно постаратися дотримати в душі мир і спокій.
- Постарайтеся не сваритися з близькими, зробіть щось добре для них.
- Церква також в цей день не рекомендує займатися важкою «чорною» працею. Однак не варто перекладати свою роботу на інших, просто постарайтеся перенести її на інший день, а цей присвятити молитві і душевному просвітленню.
- У цей день не можна промовляти фразу «Христос Воскрес», оскільки в Вознесіння з храмів виносять Плащаницю.
- Зустрічається помилкове народне повір’я, що у Вознесіння потрібно обов’язково пом’янути померлих предків. Насправді, пам’ятати покійних близьких і молитися за них християнин може в будь-який день року, але в двунадесяті свята в храмах не буває панахиди, а для особливого поминання є спеціальні дні в церковному календарі. Найближчий з них до Вознесіння — Троїцька поминальна субота.
- У Вознесіння Господнє не можна думати про погане. Замість цього радять згадати померлих родичів. Цей день також краще провести в сімейному колі.
- За старих часів заборонялося кидати сміття і плювати на землю на вулиці, тому що «можна потрапити в Христа, який приходить до хати під виглядом жебрака».
Зустрічайте день Вознесіння Христа з чистим серцем і ясними думками. Нехай це світле свято буде для вас найкращим часом для покаяння і щирої радості.
Читай ще:
Троица — дата, традиции, что можно и нельзя делать
Троица — какие травы святят в церкви и в чем их сила
Как правильно толковать сны?
Источник: liza.ua
Короткий URL: https://nexusrus.com/?p=9673